Dünyanın lider araştırmacı aşı ve ilaç firmalarından GlaxoSmithKline (GSK), insan kaynakları uygulamaları açısından bir ilke imza atarak, tüm çalışanlarını ve ailelerini kapsayan bir program başlattı. “Çok Yaşa GSK” sağlık programı kapsamında şirketin çalışanları ve ailelerine önleyici ve koruyucu sağlık hizmetleri sunuluyor.

Türkiye’de 50 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren dünyanın lider araştırmacı firmalarından GSK, çalışanlarının ve ailelerinin yaşam kalitesini artırmak üzere kapsamlı bir sağlık çözümleri programını hayata geçirdi. “Yarını ailenizle birlikte sağlıkla karşılamanız için” sloganıyla yola çıkan “Çok Yaşa GSK” sağlık programı ilaç, tüketici sağlığı çalışanları gibi şirketin tüm çalışanları ve çalışanların yakınlarını da kapsıyor. 

“Çalışılmak İstenen En İyi Şirket” hedefiyle çalışanlarına ayrıcalıklı hizmetler sunan GSK, çalışanların şirketteki görevlerine bakılmaksızın herkesin eşit şekilde yararlanacağı kapsamlı sağlık programı “Çok Yaşa GSK” ile İK uygulamaları açısından bir ilke imza atıyor. “Çok Yaşa GSK” sağlık programı kapsamında, çalışanlara ve ailelerine, özel sağlık sigortasının yanı sıra yetişkinler ve çocuklar için aşılar, kanser, HIV, diyabet taramaları ile doğum öncesi bakım, rutin sağlık kontrolleri ve fiziksel aktiviteler gibi 40’ı aşkın koruyucu ve önleyici sağlık hizmeti yer alıyor.

GSK’nın sağlık çözümlerinin lideri olma yolundaki tutkusunun, çalışanına değer veren bir kurum kültürü ile beslendiğine dikkat çeken GSK Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Ebru Ekmen, “Çok Yaşa GSK sağlık programı, insana saygı odağımız çerçevesinde hayata geçirdiğimiz bir proje. GSK olarak, bir hastalığı önleme ve erken teşhis gibi konuların önemine dikkat çekerken, İK tarafında sunduğumuz önleyici ve koruyucu sağlık hizmetlerimiz ile kendi çalışanlarımıza da olası bir hastalığın erken teşhisinde ya da önlenmesi konusunda en iyi hizmeti sağlama sorumluluğunu taşıyoruz. Çok Yaşa GSK sağlık programı bu sorumluluk anlayışımızın bir göstergesidir” dedi.

Görsel temsilidir.